Van de Regel- en Handicapcommissie; Golfregels 2019

Zoals u ongetwijfeld weet, zal een aantal golfregels per 1 januari 2019 veranderen. In de Birdie kunt u de 25 belangrijkste wijzigingen lezen. Het doel is de regels eenvoudiger te maken, de speelsnelheid te verbeteren en het plezier in het spel te verhogen.

U kunt zich voorbereiden op de veranderingen door een aantal websites te bezoeken:

  • www.golf.nl/regels  Hier worden de nieuwe regels uitgelegd aan de hand van een aantal filmpjes op You Tube.
  • www. randa.org  Dit is de site van de R&A met de nieuwe Engelse regelboeken.

App: rules of golf 2019 met het Engelse regelboekje op uw telefoon.

Een belangrijke wijziging is de status van rode en gele palen die “penalty aeras” markeren. U kunt hierover lezen bij regel 17 van de nieuwe golfregels. Ook is het goed te kijken hoe na 1 januari het nieuwe droppen in zijn werk gaat. Regel 14.3 van het nieuwe boekje.

De NGF werkt aan een Nederlandse versie van het regelboekje, dat op onze club te koop zal zijn. 
In het voorjaar zal de Regel- en Handicapcommissie een aantal bijeenkomsten organiseren om over de nieuwe regels te praten.