Lustrum 85 jaar


Heden – Verleden 1934 – 2018

85 jaar jong

Op september 1934 werd de Amsterdamse Golf Club opgericht. De oprichtingsvergadering vond in het Amstel Hotel plaats. 50 geïnteresseerden, waaronder 16 dames, hadden zich daar verzameld. Amsterdam was op dat moment één van de weinige grote Europese steden zonder golfclub. Den Haag, Arnhem en Hilversum hadden al jaren prachtige golfbanen en zelfs Noordwijk, Doorn en Zandvoort waren voorzien. 

 

 

 

 

 

 

 

Er waren 400 tot 500 leden nodig om de club draaiende te houden. De jaarlijkse contributie bedroeg 100 gulden. De club groeide, kende ups en downs en bleef van 1935 tot 1990 op het Zwartelaantje gehuisvest. 


NS zegde in 1934 het contract op en de club moest op zoek naar een nieuwe plek. Die werd uiteindelijk gevonden in het westelijk havengebied op de Bauduinlaan. Vanaf 1990 ontwikkelde de club zich verder tot een succesvolle en gezellige vereniging. Aan de uitgangspunten van de club werd niet getornd, de kernwaarden zijn onveranderd, ooit vastgelegd door de oprichters van de club in 1934. En later door een nieuwe generatie bestuurders verankerd in het toekomstplan van de 21ste eeuw. 

Als enige Amsterdamse Golf Club sinds 1934 huldigen wij de Amsterdamse principes van vrijheid, openheid en gemoedelijkheid. Dit is herkenbaar in de sfeer van ons clubhuis.

We zijn nog altijd blij met onze club, door leden voor leden en met de 850 leden.